Prodej palivového dřeva

Palivové dřevo

Ekonomicky výhodná alternativa k topení plynem či el. energií.

Nabídka palivového dřeva do krbu

Nabízíme štípané palivové dřevo do krbu v různých délkách, nebo celá polena, případně i pytlované palivové dřevo, ideální na grilování či do krbových kamen.

Nabídka palivového dřeva v metrech a štípaného

Palivové dřevo vhodné do kamen, kotlů, ale rovněž do krbových kamen a krbů dodáváme štípané nebo v metrech. Výborně poslouží i milovníkům táboráku na zahradě. Nabízíme palivové dřevo z listnatých stromů (hlavně dub, buk, habr, jasan, bříza a javor), i ze stromů jehličnatých. Zde se jedná převážně o smrk, zřídka i modřín a borovice.
Optimální výhřevnosti dřevo dosahuje, když je proschlé, nejlépe 1-2 roky. Je tedy výhodné dřevo nakupovat již v létě, aby dobře proschlo.

Kvalita palivového a krbového dřeva

Dřevo se po vytěžení dělí do několika základních skupin. Jednou z těchto skupin je i palivové dřevo a dřevo do krbu. Za palivové nebo krbové dřevo je považováno dřevo, které má až do 70% hniloby nebo je různými způsoby znehodnoceno (pokřivení apod.) a nevhodné tak k dalšímu zpracování.
Naše společnost zpracovává vysoce kvalitní palivové dřevo do krbu. Před koupí palivového dřeva od přímého distributora se nákupčí naší společnosti osobně přesvědčí o kvalitě palivového dřeva do krbu. Námi dodávané palivové dřevo a dřevo do krbu má vždy do max. 20% hniloby.

Kam dodáváme palivové dřevo do krbu?

Našimi zákazníky zejména Pizzerie v Praze a Středních čechách, lidé s krby, krbovými vložkami, zplynovacími kotly a grily.

Staňte se i Vy jedním z našich spokojených zákazníků s palivovým dřevem do krbu!

Palivové dřevo a dřevo do krbu - druhy a výhřevnost

Pro krby a kamna jsou ideálním palivovým dřevem zejména bukové, dubové a březové dřevo, které mají vysokou výhřevnost a dokonale vyhoří. A jaká je orientační výhřevnost jednotlivých druhů palivového dřeva?
Habr 100%, dub 99%, jasan 92%, javor 91%, bříza 89%, buk 80%, smrk 70%, lípa 57% a topol 50%.

Zatopové dřevo

Měkké suché dřevo

Podpalovací třísky

Velice praktické podpalovací třísky ze směsi měkkých dřev určené pro zatopení ve všech druzích topenišť. Skladujte v suchu!

Odvoz palivoveho dreva

Palivové dřevo je možné nakoupit v našem skladu v bývalém areálu JZD, kde je uskladněno.

Nabízíme dvě možnosti dopravy dřeva:

dřevo vám dopravíme našimi vozy až domů
nebo si jej můžete odvézt sami vlastním autem, a my Vám pomůžeme s jeho naložením

Petr a Pavel Auředník
Jungmannova 14,
267 03 Hudlice
provozovna bývalý areál JZD
okres Beroun